14 września – koncert LITANIA WOLNOŚCI z udziałem Adama Woronowicza

14 września – koncert LITANIA WOLNOŚCI z udziałem Adama Woronowicza

14 września, o godzinie 17:30, w dniu rocznicy urodzin księdza Jerzego Popiełuszki w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu koncert Litania Wolności. Koncert ten zainauguruje konkurs literacki dla licealistów „Dobrem Zwyciężaj”

LITANIA WOLNOŚCI jest poświęcona pamięci  bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności bestialsko zamordowanego w październiku 1984 roku, a także tym imiennym i bezimiennym, którzy współtworzyli z Nim „Msze za Ojczyznę” w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu.       Historia życia księdza Jerzego, ze szczególnym uwzględnieniem lat 1982-84 jest przedstawiona w formie spektaklu słowno-muzycznego skorelowanego z projekcją video, na którą składa się ponad 100 zdjęć z życia błogosławionego.   Na potrzeby tego wydarzenia została specjalnie skomponowana muzyka,          5-częściowa suita  na 12 osobowy zespół.

Autorem muzyki jest Mariusz Kozicki (rocznik 1976), trębacz i kompozytor, leader zespołu el camino z którym nagrał dwie autorskie płyty. Uczeń ś.p. Henryka Majewskiego oraz Piotra Wojtasika.

Słowa księdza Jerzego Popiełuszki przedstawi aktor Adam Woronowicz, odtwórca roli księdza Jerzego w filmie „Wolność jest w nas”.